Distinguished Digital Learners!

Google Classroom

We are using Google Classroom as our learning management system for distance learning.  Watch the following tutorial for help navigating this system.

Google Classroom Tutorial

 

Distinguished Digital Learners 

Please join us in celebrating the following students for their focus, hard work and participation in this week’s digital learning!  Way to show the High Five Qualities from home!!  North Side is proud of you!!!

Week of May 25th -May 29th

Kindergarten:    Landon G.    Elijah H.    Mark A.    Syon K.    Grace G.    

First Grade:    Kingston C.    Callie G.    Mylo B.    Mia S.    Ky’Ree H.     

Second Grade:    Mason S.    Shaurya S.    Cameron B.    Isaiah W.    Rylie M.

Third Grade:    Annabella P.    Cash B.    Parker F.    Erin W.    Diego B.

Fourth Grade:    Lily B.    Avery K.    Elijah P.    Katie A.    Jesse N. 

Fifth Grade:    Brynn D.    Samantha Z.    Riley B.    Samir Y.    

Week of May 18th -May 22nd

Kindergarten:    Dominick S.    Islombek K.    Amari B.    Colton R.    Mason E.

First Grade:    Adam S.    Noah L.    Tenley L.    Gavin E.    Eliana L.

Second Grade:    Leyanie C.    Selah W.    Abriella E.    Nora H.     Greyson B.

Third Grade:    Laura G.    Julia C.    Jasmine A.    Penelope L.    Mason S.

Fourth Grade:    Jane D.    Lincoln M.    Zoey D.    Natalie W.    Keelan M.

Fifth Grade:    Josh H.    Elijah P.    Anna H.    Drew H.

Week of May 11th -May 15th

Kindergarten:    Anna M.    Ella H.    Maria A.    Alma K.    Jahongir B.   

First Grade:    Cameron W.    Emerson E.    Garrett C.    Leila P.    Finn O.

Second Grade:    Brayden W.    Sydney O.    Sara M.R.    Colter H.    Shaniah H.  

Third Grade:    Lila T.    Sophia R.M.    Mason M.     Malaina H.    Sonam T.

Fourth Grade:    Quincy K.    Slasha C.    Aiden D.    Nishal G.    Karli E.     

Fifth Grade:   Rylie D.    Amina N.    Peyton H.    Cole P.     

Week of May 4th -May 8th

Kindergarten:    Wyatt D.    Major M.    Caroline G.    Kaylee N.    Jackson R.

First Grade:    Dylan K.    Bol M.    Lawson D.    Landon S.    Matthew A.

Second Grade:    Ethan K.    Yuleannie R.    Callen R.    Alana A.    Jayden S.

Third Grade:    Alex E.    D’Ani E.     Mariah S.    Landon M.    Maxine W.

Fourth Grade:        Jaylysha T.    Maurya P.    Abdullah S.    Arianna P.    Taillanys S.

Fifth Grade:    Mira H.    Carter M.    Reed G.    Cayden V.

Week of April 27th-May 1st

Kindergarten:    Willa T.    Maddie M.    Nolan C.    Natalie M.    Derek M.

First Grade:    Lillian D.    Cassidy H.    Chase T.    Parisa K.    Kendall S.

Second Grade:    Elena H.    Ana G.    Colette L.    Pheobe A.    Cole B.    

Third Grade:    Jenna K.    Eric T.    Owen R.    Jonah G.    Farrah M.

Fourth Grade:    Braden H.    Isaak B.    Zeke C.    Ileah W.     Joie B.

Fifth Grade:    Jeremy L.    Bella M.    Addilyn W.    Andrew K. 

Week of April 20th-24th

Kindergarten:    Annie B.    Christian B.    Ian P.    Nolan D.    Carter R.

First Grade:    Ragan M.    Gavin G.    Teddy M.    Owen B.    Finley R.

Second Grade:    Avery P.    Elaina G.    Jack M.    Bellah F.    Lance L.   

Third Grade:    Rel D.    Grant D.    Hayden S.    Jackson G.    Michael B.

Fourth Grade:    Vlad P.    Jayana R.    Penelope S.    Liam C.    Landon P.

Fifth Grade:    Julia K.    Kerin S.    Addison G.    Michelle C.